Dog Dry Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
$11.00
Plus tax
Purina
Beneful Incredibites Dry Dog Food Real Chicken
1.6 kg, $0.69/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$47.00
Plus tax
Purina
Beneful Originals Dry Dog Food Real Beef
12.7 kg, $0.37/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$47.00
Plus tax
Purina
Beneful Originals Dry Dog Food Real Chicken
12.7 kg, $0.37/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$11.00
Plus tax
Purina
Beneful Incredibites Dry Dog Food Real Beef
1.6 kg, $0.69/100g
PC Optimum Offer
$2.69
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Wet Dog Food Tender Cuts in Gravy with Beef & Bison
368 g, $0.73/100g
PC Optimum Offer
$28.00
Plus tax
Purina
Beneful Originals Dry Dog Food Real Beef
7 kg, $0.40/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$11.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.55/100g
PC Optimum Offer
$28.00
Plus tax
Purina
Beneful Originals Dry Dog Food Real Chicken
7 kg, $0.40/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$13.00
Plus tax
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Lamb & Rice Formula
1.81 kg, $0.72/100g
PC Optimum Offer
$14.00
Plus tax
Purina
Beneful Incredibites Wet Dog Food Real Chicken & Salmon Pâté Variety Pack
1.02 kg, $1.37/100g
PC Optimum Offer
$41.00
Plus tax
Purina
Alpo Cookout Classics Dry Dog Food Pork, Beef, Chicken & Veggie
16 kg, $0.26/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$14.49
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Wet Dog Food Tender Cuts in Gravy Variety Pack 6 Count
2.208 kg, $0.66/100g
PC Optimum Offer
$33.00
Plus tax
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Lamb & Rice Formula
7 kg, $0.47/100g
PC Optimum Offer
$13.00
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Turkey & Venison
1.72 kg, $0.76/100g
PC Optimum Offer

$26.99
Plus tax
Pedigree
Vitality+ Dry Food For Adult Dogs Hearty Beef And Vegetable Flavour
8 kg, $0.34/100g
PC Optimum Offer
$21.00
Plus tax
Purina
Alpo Cookout Classics Dry Dog Food Pork, Beef, Chicken & Veggie
7.2 kg, $0.29/100g
PC Optimum Offer
$13.00
Plus tax
Purina
ONE +Plus Dry Dog Food Small Breed Formula Beef
1.81 kg, $0.72/100g
PC Optimum Offer
$23.00
Plus tax
Purina
Dog Chow Complete Dry Dog Food Chicken
8 kg, $0.29/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$33.00
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Turkey & Venison
6.8 kg, $0.49/100g
PC Optimum Offer
$1.19
Plus tax
Beneful
Beneful Incredibites Wet Dog Food Real Salmon Pâté
85 g, $1.40/100g
PC Optimum Offer
$54.00
Plus tax
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Lamb & Rice Formula
14 kg, $0.39/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$35.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Grain Free Salmon, Potato, and Pea Recipe Premium Adult Dry Dog Food
7 kg, $0.50/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$26.99
Plus tax
Pedigree
Vitality+ Dry Food For Adult Dogs Roasted Chicken And Vegetable Flavour
8 kg, $0.34/100g
PC Optimum Offer

$30.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Chicken, Brown Rice, and Pea Recipe Premium Adult Dry Dog Food
7 kg, $0.43/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$35.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Sensitive Skin and Stomach Premium Adult Dry Dog Food
7 kg, $0.50/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$53.50
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Dog Food, Lamb, Brown Rice & Pea
14 kg, $0.38/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$53.50
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
14 kg, $0.38/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$13.00
Plus tax
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Chicken & Rice Formula
1.81 kg, $0.72/100g
PC Optimum Offer
$13.00
Plus tax
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Beef & Rice Formula
1.72 kg, $0.76/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$11.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Senior Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.55/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$26.50
Plus tax
President's Choice
Extra Meaty Adult Dry Dog Food, Beef & Brown Rice Recipe
7 kg, $0.38/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$14.00
Plus tax
Pedigree
Vitality+ Dry Food For Adult Dogs Roasted Chicken And Vegetable Flavour
2 kg, $0.70/100g
PC Optimum Offer
$33.00
Plus tax
Iams
Proactive Health Minichunks Chicken & Whole Grains Adult Dry Dog Food
6.804 kg, $0.49/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$30.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Senior Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
7 kg, $0.43/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$13.00
Plus tax
Purina
ONE +Plus Dry Puppy Food Healthy Puppy Formula Lamb
1.81 kg, $0.72/100g
PC Optimum Offer
$13.00
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Chicken & Duck
1.45 kg, $0.90/100g
PC Optimum Offer

$43.00
Plus tax
Pedigree
Vitality+ Dry Food For Adult Dogs Roasted Chicken And Vegetable Flavour
14 kg, $0.31/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$18.00
Plus tax
No Name
Chicken Flavour Kibbles and Nibbles Dry Dog Food
6 kg, $0.30/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$33.00
Plus tax
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Chicken & Rice Formula
7 kg, $0.47/100g
PC Optimum Offer
$36.99
Plus tax
Purina
Dog Chow Complete Dry Dog Food Chicken
14 kg, $0.26/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$53.50
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Large Breed Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
14 kg, $0.38/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $13.00, formerly: $14.49
SAVE $1.49
Plus tax
Purina
ONE Classic Ground Wet Dog Food Assorted Variety Pack 6 Count
2.234 kg, $0.58/100g
PC Optimum Offer
$20.00
Plus tax
Iams
Proactive Health Minichunks Chicken & Whole Grains Adult Dry Dog Food
3.175 kg, $0.63/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$55.00
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Beef & Salmon
12.4 kg, $0.44/100g
PC Optimum Offer
Low Stock


































































