Dog Dry Food
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
sale: $13.00, formerly: $14.49
SAVE $1.49
Plus tax
Purina
ONE Classic Ground Wet Dog Food Assorted Variety Pack 6 Count
2.234 kg, $0.58/100g
PC Optimum Offer

$45.50
Plus tax
President's Choice
Adult Dry Dog Food Chicken & Brown Rice Recipe
14 kg, $0.33/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$23.00
Plus tax
Purina
Puppy Chow Complete Dry Puppy Food Real Chicken
6.5 kg, $0.35/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$17.50
Plus tax
Nature's Recipe
Natural Dog Food Adult Dog Lamb, Sweet Potato & Pumpkin Recipe
1.8 kg, $0.97/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$11.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Puppy Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.55/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$30.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Weight Control Premium Adult Dry Dog Food
7 kg, $0.43/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$10.50
Plus tax
No Name
Chicken Flavour Kibbles and Nibbles Dry Dog Food
1.8 kg, $0.58/100g
PC Optimum Offer
$17.99
Plus tax
Iams
PROACTIVE HEALTH Adult Minichunks Dry Dog Food Beef & Rice Recipe
3180 g, $0.57/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$43.00
Plus tax
Pedigree
Vitality+ Dry Food For Adult Dogs Hearty Beef And Vegetable Flavour
14 kg, $0.31/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$13.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Grain Free Chicken and Navy Bean Recipe Premium Adult Dry Dog Food
2 kg, $0.65/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$45.50
Plus tax
President's Choice
Extra Meaty Adult Dry Dog Food, Beef & Brown Rice Recipe
14 kg, $0.33/100g
PC Optimum Offer
$14.00
Plus tax
Purina
Beneful Incredibites Wet Dog Food Real Chicken & Salmon Pâté Variety Pack
1.02 kg, $1.37/100g
PC Optimum Offer
$14.00
Plus tax
Purina
Beyond Superfood Blend Dry Dog Food Wild Caught Salmon, Egg & Pumpkin Recipe
1.67 kg, $0.84/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$33.00
Plus tax
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Beef & Rice Formula
6.8 kg, $0.49/100g
PC Optimum Offer
$16.00
Plus tax
Pedigree
Tender Bites Small Dog Dry Dog Food Chicken & Steak Flavour
2 kg, $0.80/100g
PC Optimum Offer

$9.50
Plus tax
President's Choice
Extra Meaty Puppy Dry Dog Food, Chicken & Brown Rice Recipe
2 kg, $0.48/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$20.00
Plus tax
Caledon Farms
Value Pack Freeze Dried Beef Liver Bites
355 g, $5.63/100g
PC Optimum Offer

$30.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Puppy Food, Chicken, Brown Rice & Pea
7 kg, $0.43/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$20.00
Plus tax
Iams
Small Breed Chicken & Whole Grains Adult Dry Dog Food
3.18 kg, $0.63/100g
PC Optimum Offer
$55.00
Plus tax
Purina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Chicken & Rice Formula
14 kg, $0.39/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$30.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Large Breed Premium Adult Dry Dog Food
7 kg, $0.43/100g
PC Optimum Offer
$3.79
Plus tax
Nature's Recipe
Premium Paté Chicken, Pumpkin & Salmon Recipe
368 g, $1.03/100g
PC Optimum Offer

$16.00
Plus tax
Pedigree
High Protein Small Dog+ Adult Dry Dog Food Chicken And Vegetable Flavour
2 kg, $0.80/100g
PC Optimum Offer
$55.00
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Salmon & Tuna
12.4 kg, $0.44/100g
PC Optimum Offer
$33.00
Plus tax
Iams
Proactive Health Large Breed Chicken & Whole Grains Adult Dry Dog Food
6.804 kg, $0.49/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$26.50
Plus tax
President's Choice
Adult Dry Dog Food Chicken & Brown Rice Recipe
7 kg, $0.38/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$17.50
Plus tax
Nature's Recipe
Natural Dog Food Small Breed Chicken, Sweet Potato & Pumpkin Recipe
1.8 kg, $0.97/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$55.00
Plus tax
Purina
ONE True Instinct Dry Dog Food Turkey & Venison
12.4 kg, $0.44/100g
PC Optimum Offer
$26.99
Plus tax
Pedigree
Marrobites Adult Dry Dog Food Grilled Steak & Vegetable Flavour
6.41 kg, $0.42/100g
PC Optimum Offer
Out of Stock
$17.50
Plus tax
Nature's Recipe
Natural Dog Food All Ages Salmon, Sweet Potato & Pumpkin Recipe
1.8 kg, $0.97/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
Low Stock
$33.00
Plus tax
Purina
ONE +Plus Dry Dog Food Large Breed Formula Chicken
7 kg, $0.47/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$17.50
Plus tax
Nature's Recipe
Natural Dog Food Adult Dog Chicken, Sweet Potato & Pumpkin Recipe
1.8 kg, $0.97/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
Low Stock
$30.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Skin and Coat Care Premium Adult Dry Dog Food
7 kg, $0.43/100g
PC Optimum Offer
$36.99
Plus tax
Purina
Puppy Chow Complete Dry Puppy Food Real Chicken
11.4 kg, $0.32/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$35.50
Plus tax
No Name
Dry Crunchy Kibble Dog Food
15.8 kg, $0.22/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$33.00
Plus tax
Purina
ONE +Plus Dry Puppy Food Healthy Puppy Formula Lamb
6 kg, $0.55/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$26.50
Plus tax
President's Choice
Extra Meaty Adult Dry Dog Food, Lamb & Brown Rice Recipe
7 kg, $0.38/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$20.00
Plus tax
Iams
Advanced Health Dry Dog Food Adult Mobility Support Chicken & Whole Grain
2.722 kg, $0.73/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$33.00
Plus tax
Iams
Proactive Health Minichunks Lamb & Rice Adult Dry Dog Food
6.8 kg, $0.49/100g
PC Optimum Offer































































