Pet Food & Supplies
Pet Food & Supplies
Product availability and prices are subject to change based on offers available at pick-up or delivery time. Your total and receipt will reflect any changes.
Premium pet nutrition, friendly prices

$35.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Grain Free Salmon, Potato, and Pea Recipe Premium Adult Dry Dog Food
7 kg, $0.50/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$9.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Chicken Sticks for Adult Dogs of All Sizes
227 g, $3.96/100g
PC Optimum Offer
$1.29
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Chicken and Vegetable Stew Premium Cat Food
85 g, $1.52/100g
PC Optimum Offer
$3.29
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Beef, Chicken, Sweet Potato, and Broccoli Stew Premium Dog Food
374 g, $0.88/100g
PC Optimum Offer

$13.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Grain Free Chicken and Navy Bean Recipe Premium Adult Dry Dog Food
2 kg, $0.65/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$9.00
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Beef Sticks for Adult Dogs of All Sizes
227 g, $3.96/100g
PC Optimum Offer

$14.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Kitten Food, Chicken, Rice & Pea
2 kg, $0.70/100g
PC Optimum Offer
$1.29
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Chicken and Vegetable Dinner Paté Premium Cat Food
85 g, $1.52/100g
PC Optimum Offer
$1.29
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Chicken, Beef, and Vegetable Stew Premium Cat Food
85 g, $1.52/100g
PC Optimum Offer
$1.29
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Duck, Chicken, and Vegetable Dinner in Gravy Premium Cat Food
85 g, $1.52/100g
PC Optimum Offer
$1.29
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Salmon, Chicken, and Vegetable Dinner in Gravy Premium Cat Food
85 g, $1.52/100g
PC Optimum Offer

$25.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Cat Food, Salmon, Rice & Pea
4 kg, $0.63/100g
PC Optimum Offer

$14.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Cat Food, Salmon, Rice & Pea
2 kg, $0.70/100g
PC Optimum Offer

$25.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Cat Food, Chicken, Rice & Pea Recipe
4 kg, $0.63/100g
PC Optimum Offer

$14.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Urinary Health Premium Adult Dry Cat Food
2 kg, $0.70/100g
PC Optimum Offer

$14.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Senior Cat Food, Chicken, Rice & Pea
2 kg, $0.70/100g
PC Optimum Offer

$30.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Large Breed Premium Adult Dry Dog Food
7 kg, $0.43/100g
PC Optimum Offer

$30.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Puppy Food, Chicken, Brown Rice & Pea
7 kg, $0.43/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$30.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Chicken, Brown Rice, and Pea Recipe Premium Adult Dry Dog Food
7 kg, $0.43/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$11.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.55/100g
PC Optimum Offer

$11.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Senior Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.55/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$30.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Senior Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
7 kg, $0.43/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$35.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Sensitive Skin and Stomach Premium Adult Dry Dog Food
7 kg, $0.50/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$30.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Weight Control Premium Adult Dry Dog Food
7 kg, $0.43/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$11.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Puppy Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.55/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$35.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Oral Care Premium Adult Dry Dog Food
7 kg, $0.50/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$53.50
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Dog Food, Lamb, Brown Rice & Pea
14 kg, $0.38/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$53.50
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
14 kg, $0.38/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$53.50
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Large Breed Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
14 kg, $0.38/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$3.29
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Chicken and Vegetable Dinner in Gravy Premium Dog Food
374 g, $0.88/100g
PC Optimum Offer
$3.29
Plus tax
President's Choice
Nutrition First Beef, Chicken, and Vegetable Dinner in Gravy Premium Dog Food
374 g, $0.88/100g
PC Optimum Offer
Subscribe and Earn 20% on Pet Food & Supplies from PC® or no name®
$9.19
Plus tax
Subscribe & EarnNo Name
Extra-Scented Scoopable Clumping Cat Litter for Multiple Cats
7 kg, $0.13/100g
PC Optimum Offer
$9.19
Plus tax
Subscribe & EarnNo Name
Scented Scoopable Clumping Cat Litter
7 kg, $0.13/100g
PC Optimum Offer
$10.99
Plus tax
Subscribe & EarnNo Name
Extra-Scented Scoopable Clumping Cat Litter for Multiple Cats
18 kg, $0.06/100g
PC Optimum Offer
$10.99
Plus tax
Subscribe & EarnNo Name
Scoopable Unscented Clumping Cat Litter with Baking Soda
18 kg, $0.06/100g
PC Optimum Offer
$9.19
Plus tax
Subscribe & EarnNo Name
Unscented Scoopable Clumping Cat Litter
7 kg, $0.13/100g
PC Optimum Offer

$11.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.55/100g
PC Optimum Offer

$13.50
Plus tax
Prepared in CanadaNo Name
3-Flavour Mix Cat Food, Chicken, Turkey & Seafood
4 kg, $0.34/100g
PC Optimum Offer

$20.00
Plus tax
Prepared in CanadaNo Name
3-Flavour Mix Dry Cat Food, Chicken, Turkey & Seafood
8 kg, $0.25/100g
PC Optimum Offer

$14.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Urinary Health Premium Adult Dry Cat Food
2 kg, $0.70/100g
PC Optimum Offer
$8.19
Plus tax
Subscribe & EarnNo Name
Scented Dual Action Odour Control Scoopable Clumping Cat Litter
7 kg, $0.12/100g
PC Optimum Offer
Out of Stock

$30.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Chicken, Brown Rice, and Pea Recipe Premium Adult Dry Dog Food
7 kg, $0.43/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$35.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Sensitive Skin and Stomach Premium Adult Dry Dog Food
7 kg, $0.50/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$14.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Kitten Food, Chicken, Rice & Pea
2 kg, $0.70/100g
PC Optimum Offer

$20.00
Plus tax
Prepared in CanadaNo Name
Balanced Nutrition Dry Cat Food
8 kg, $0.25/100g
PC Optimum Offer

$14.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Senior Cat Food, Chicken, Rice & Pea
2 kg, $0.70/100g
PC Optimum Offer

$14.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Cat Food, Salmon, Rice & Pea
2 kg, $0.70/100g
PC Optimum Offer

$35.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Grain Free Salmon, Potato, and Pea Recipe Premium Adult Dry Dog Food
7 kg, $0.50/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$11.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Senior Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
2 kg, $0.55/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$30.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Senior Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
7 kg, $0.43/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$30.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Weight Control Premium Adult Dry Dog Food
7 kg, $0.43/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$8.19
Plus tax
Subscribe & EarnNo Name
Unscented Long-Lasting Odour Control Scoopable Clumping Cat Litter
7 kg, $0.12/100g
PC Optimum Offer
Out of Stock

$53.50
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Dog Food, Chicken, Brown Rice & Pea
14 kg, $0.38/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$25.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Cat Food, Salmon, Rice & Pea
4 kg, $0.63/100g
PC Optimum Offer

$30.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Puppy Food, Chicken, Brown Rice & Pea
7 kg, $0.43/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$25.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Cat Food, Chicken, Rice & Pea Recipe
4 kg, $0.63/100g
PC Optimum Offer

$30.00
Plus tax
Prepared in CanadaPresident's Choice
Nutrition First Large Breed Premium Adult Dry Dog Food
7 kg, $0.43/100g
PC Optimum Offer
Subscribe and Earn 15% on Pet Food & Supplies from other brands

$3.00
Plus tax
Prepared in CanadaTemptations
Mix-Ups Chicken, Catnip & Cheddar Flavour Adult Cat Treats
180 g, $1.67/100g
PC Optimum Offer

$12.49
Plus tax
Prepared in CanadaPedigree
Dentastix Oral Care Original Adult Dog Treats For Medium Breeds
608 g, $2.05/100g
PC Optimum Offer
$1.00
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Friskies Pâté Wet Cat Food Salmon Dinner
156 g, $0.64/100g
PC Optimum Offer
$14.00
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Tidy Cats LightWeight Cat Litter Free & Clean Unscented Multi-Cat
2.72 kg, $0.51/100g
PC Optimum Offer
$1.00
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Friskies Pâté Wet Cat Food Chef's Dinner
156 g, $0.64/100g
PC Optimum Offer
sale: $1.75, formerly: $2.00
SAVE $0.25
Plus tax
Subscribe & EarnPedigree
Chopped Adult Wet Dog Food With Real Beef
375 g, $0.47/100g
PC Optimum Offer
sale: $6.00, formerly: $7.29
SAVE $1.29
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Friskies Chef's Blend Dry Cat Food Assorted Flavours
1.5 kg, $0.40/100g
PC Optimum Offer

$3.00
Plus tax
Prepared in CanadaTemptations
Seafood Medley Flavour Adult Cat Treats
180 g, $1.67/100g
PC Optimum Offer
$9.50
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Cat Chow Complete Dry Cat Food Real Chicken
2 kg, $0.48/100g
PC Optimum Offer

$9.50
Plus tax
Prepared in CanadaWhiskas
Meaty Selections Adult Dry Cat Food With Real Chicken
2 kg, $0.48/100g
PC Optimum Offer
$9.50
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Kitten Chow Advanced Nutrition Dry Kitten Food Real Chicken
1.8 kg, $0.53/100g
PC Optimum Offer

$9.50
Plus tax
Prepared in CanadaWhiskas
Seafood Selections Adult Dry Cat Food With Natural Salmon & Shrimp Flavour
2 kg, $0.48/100g
PC Optimum Offer
$0.90
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Fancy Feast Pate Wet Cat Food Tender Liver & Chicken Feast
85 g, $1.06/100g
PC Optimum Offer
$11.00
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Beggin' Strips Dog Treats Bacon
708 g, $1.55/100g
PC Optimum Offer

$12.49
Plus tax
Prepared in CanadaPedigree
Dentastix Oral Care Beef Flavour Adult Dog Treats For Medium Breeds
608 g, $2.05/100g
PC Optimum Offer
$11.00
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Beneful Incredibites Dry Dog Food Real Beef
1.6 kg, $0.69/100g
PC Optimum Offer
$0.90
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Fancy Feast Pate Wet Cat Food Chicken Feast
85 g, $1.06/100g
PC Optimum Offer
$3.29
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Beneful Prepared Meals Wet Dog Food Beef Stew
283 g, $1.16/100g
PC Optimum Offer
Out of Stock

$3.00
Plus tax
Prepared in CanadaTemptations
Tantalizing Turkey Flavour Adult Cat Treats
180 g, $1.67/100g
PC Optimum Offer
$0.90
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Fancy Feast Pate Wet Cat Food Salmon Feast
85 g, $1.06/100g
PC Optimum Offer
$0.90
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Fancy Feast Grilled Wet Cat Food Chicken Feast in Gravy
85 g, $1.06/100g
PC Optimum Offer
$29.00
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Friskies Greatest Hits Wet Cat Food Assorted Variety Pack 32 Count
4.99 kg, $0.58/100g
PC Optimum Offer
$2.69
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
ONE Tender Cuts in Gravy Wet Dog Food Lamb & Brown Rice Entrée
368 g, $0.73/100g
PC Optimum Offer
$20.00
Plus tax
Subscribe & EarnIams
Proactive Health Minichunks Chicken & Whole Grains Adult Dry Dog Food
3.175 kg, $0.63/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
sale: $9.79, formerly: $10.99
SAVE $1.20
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Fancy Feast Grilled Wet Cat Food in Gravy Variety Pack Poultry & Fish 12 Count
12x85.0 g, $0.96/100g
PC Optimum Offer
$1.00
Plus tax
Subscribe & EarnPedigree
Choice Cuts In Gravy Filet Mignon Flavour Adult Wet Dog Food Pouch
100 g, $1.00/100g
PC Optimum Offer

$20.00
Plus tax
Prepared in CanadaWhiskas
Adult Dry Cat Food Meaty Selections With Real Chicken
4 kg, $0.50/100g
PC Optimum Offer
$14.00
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Tidy Cats LightWeight Cat Litter with Glade Clear Springs Multi-Cat
2.72 kg, $0.51/100g
PC Optimum Offer

$12.49
Plus tax
Prepared in CanadaPedigree
Marrobone Adult Dog Treats Real Beef Flavour with Real Bone Marrow
1.9 kg, $0.66/100g
PC Optimum Offer
$35.99
Plus tax
Subscribe & EarnCesar
Classic Loaf In Sauce Adult Wet Dog Food Beef Selects Variety Pack
2.4 kg, $1.50/100g
PC Optimum Offer
$15.00
Plus tax
Subscribe & EarnIams
Proactive Health Healthy Adult with Chicken Dry Cat Food
1.588 kg, $0.94/100g
PC Optimum Offer
Low Stock
$29.00
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Friskies Shredded Wet Cat Food Poultry and Fish Combo Variety Pack 32 Count
4.99 kg, $0.58/100g
PC Optimum Offer
$0.90
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Fancy Feast Pate Wet Cat Food Beef Flavour Feast
85 g, $1.06/100g
PC Optimum Offer
$10.50
Plus tax
Subscribe & EarnCaledon Farms
Beef Liver Bites Freeze Dried
150 g, $7.00/100g
PC Optimum Offer

$8.50
Plus tax
Prepared in CanadaTemptations
Cat Treats, Tasty Chicken Flavour
454 g, $1.87/100g
PC Optimum Offer
sale: $16.00, formerly: $17.00
SAVE $1.00
Plus tax
Subscribe & EarnCesar
Filets In Sauce Adult Wet Dog Food Roasted Turkey & Prime Rib Variety Pack
12x100.0 g, $1.33/100g
PC Optimum Offer
sale: $9.79, formerly: $10.99
SAVE $1.20
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Fancy Feast Gravy Lovers Wet Cat Food Variety Pack 12 Count
1.02 kg, $0.96/100g
PC Optimum Offer
$13.00
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
ONE True Instinct Dry Dog Food Turkey & Venison
1.72 kg, $0.76/100g
PC Optimum Offer
$13.00
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Lamb & Rice Formula
1.81 kg, $0.72/100g
PC Optimum Offer
$21.99
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Friskies Pâté Wet Cat Food Ocean Delights Variety Pack 24 Count
3.74 kg, $0.59/100g
PC Optimum Offer
sale: $9.79, formerly: $10.99
SAVE $1.20
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Fancy Feast Pâté Wet Cat Food Seafood Supper Variety Pack 12C 12 Count
12x85.0 g, $0.96/100g
PC Optimum Offer
$28.00
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Cat Chow Complete Dry Cat Food Real Chicken
8 kg, $0.35/100g
PC Optimum Offer
sale: $16.00, formerly: $17.00
SAVE $1.00
Plus tax
Subscribe & EarnCesar
Classic Loaf In Sauce Adult Wet Dog Food Filet Mignon & Chicken and Liver Variety Pack
12x100.0 g, $1.33/100g
PC Optimum Offer
$33.00
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
ONE Microbiome Balance Dry Dog Food Lamb & Rice Formula
7 kg, $0.47/100g
PC Optimum Offer
$18.00
Plus tax
Subscribe & EarnPurina
Cat Chow Complete Dry Cat Food Real Chicken
4 kg, $0.45/100g
PC Optimum Offer
$3.00
Plus tax
Subscribe & EarnTemptations
CREAMY PURRRR-ÉE Cat Treats, Chicken
48 g, $6.25/100g
PC Optimum Offer


































































































