
Local products
Savor the delights of Quebec with a ton of local products at low prices.
Proud to be a Canadian company.
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.

$6.75
Plus tax, eco fees apply
Bubly Sparkling Water
12x355.0 ml, $0.16/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.79
SAVE $0.29
Activia
650 g, $0.54/100g
sale: $4.00, formerly: $4.79
SAVE $0.79
Philadelphia
227 g, $1.76/100g
sale: $3.99, formerly: $6.00
SAVE $2.01
Plus tax, eco fees apply
Pepsi
6x710.0 ml, $0.09/100ml
PC Optimum Offer

$8.50
Plus tax, eco fees apply
Coca-Cola
12x355.0 ml, $0.20/100ml

sale: $19.99, formerly: $24.99
SAVE $5.00
President's Choice
875 g, $2.28/100g

$10.00
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
12x355.0 ml, $0.23/100ml

sale: $3.99, formerly: $6.75
SAVE $2.76
Plus tax, eco fees apply
Canada Dry
6x710.0 ml, $0.09/100ml

sale: $8.00, formerly: $9.00
SAVE $1.00
McCain
600 g, $1.33/100g

sale: $5.97, formerly: $6.29
SAVE $0.32
Kraft
1 kg, $0.60/100g

sale: $6.99, formerly: $7.50
SAVE $0.51
Starbucks
828 ml, $0.84/100ml

$6.79
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
12x355.0 ml, $0.16/100ml