
Local products
Savor the delights of Quebec with a ton of local products at low prices.
Proud to be a Canadian company.
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.

sale: $3.75, formerly: $5.00
SAVE $1.25
Eco fees apply
Minute Maid
1.54 l, $0.24/100ml

$6.79
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
12x355.0 ml, $0.16/100ml

sale: $2.79, formerly: $3.29
SAVE $0.50
Plus tax
Quaker
100 g, $2.79/100g

sale: $3.79, formerly: $4.00
SAVE $0.21
No Name
2.5 kg, $0.15/100g
sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Plus tax
St Hubert
454 g, $0.66/100g

$3.75 Member Price
, formerly: $4.75 Non-Members
Arctic Gardens
675 g, $0.70/100g

$8.50
Plus tax, eco fees apply
Sprite
12x355.0 ml, $0.20/100ml

sale: $6.50, formerly: $7.49
SAVE $0.99
Oikos
750 g, $0.87/100g

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Christie
1.5 l, $0.33/100ml

sale: $1.25, formerly: $1.79
SAVE $0.54
Campbell's
900 ml, $0.14/100ml

sale: $4.00, formerly: $4.49
SAVE $0.49
siggi's
400 g, $1.00/100g