
Local products
Savor the delights of Quebec with a ton of local products at low prices.
Proud to be a Canadian company.
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.

sale: $1.25, formerly: $1.79
SAVE $0.54
Campbell's
900 ml, $0.14/100ml

sale: $2.00, formerly: $2.50
SAVE $0.50
Plus tax
Quaker
156 g, $1.28/100g

sale: $3.25, formerly: $3.49
SAVE $0.24
No Yolks
340 g, $0.96/100g

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Quaker
400 g, $1.13/100g

$6.75
Plus tax, eco fees apply
Bubly Sparkling Water
12x355.0 ml, $0.16/100ml

sale: $3.00, formerly: $4.99
SAVE $1.99
McCain
650 g, $0.46/100g

sale: $2.79, formerly: $2.99
SAVE $0.20
Suraj
750 g, $0.37/100g
Low Stock

sale: $5.97, formerly: $6.50
SAVE $0.53
Cracker Barrel
320 g, $1.87/100g
1,500 PC Optimum Points

sale: $9.00, formerly: $9.50
SAVE $0.50
Kelloggs
825 g, $1.09/100g

sale: $3.29, formerly: $3.50
SAVE $0.21
Liberte
500 g, $0.66/100g
Out of Stock
$7.29
Eco fees apply
Milk 2 Go
6x200.0 ml, $0.61/100ml
Low Stock

$5.00
Plus tax, eco fees apply
Ocean Spray
1.89 l, $0.26/100ml