
Local products
Savor the delights of Quebec with a ton of local products at low prices.
Proud to be a Canadian company.
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.
sale: $1.88, formerly: $3.25
SAVE $1.37
Lactantia
427 g, $0.44/100g
Out of Stock
sale: $20.00, formerly: $26.00
SAVE $6.00
Cafe William Spartivento
800 g, $2.50/100g
sale: $4.00, formerly: $4.79
SAVE $0.79
Philadelphia
227 g, $1.76/100g

$20.00
Plus tax
No Name
8 kg, $0.25/100g
PC Optimum Offer

$6.00 Member Price
, formerly: $6.50 Non-Members
Chapmans
2 l, $0.33/100ml
sale: $3.44, formerly: $4.75
SAVE $1.31
Eco fees apply
Oasis
1.5 l, $0.23/100ml

sale: $19.99, formerly: $22.99
SAVE $3.00
President's Choice
30 ea, $0.67/1ea

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Farmer's Market
400 g, $1.25/100g

sale: $3.75, formerly: $4.00
SAVE $0.25
Earth's Own
1.89 l, $0.20/100ml

sale: $6.00, formerly: $7.50
SAVE $1.50
Ziggy's
375 g, $1.60/100g
sale: $1.50, formerly: $1.69
SAVE $0.19
Clark
398 ml, $0.38/100ml