
Local products
Savor the delights of Quebec with a ton of local products at low prices.
Proud to be a Canadian company.
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Royal
375 g, $0.93/100g

$6.00 Member Price
, formerly: $6.50 Non-Members
Chapmans
2000 ml, $0.33/100ml
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
President's Choice
200 g, $1.50/100g
$5.00 Member Price
, formerly: $6.00 Non-Members
Eco fees apply
Natrel
6x200.0 ml, $0.50/100ml

sale: $20.00, formerly: $22.00
SAVE $2.00
Kicking Horse
454 g, $4.41/100g

sale: $3.50, formerly: $3.79
SAVE $0.29
Activia
650 g, $0.54/100g

$20.00
Plus tax
Cat's Pride
8100 g, $0.25/100g
PC Optimum Offer

sale: $15.50, formerly: $18.88
SAVE $3.38
Robin Hood
10 kg, $0.16/100g

sale: $2.75, formerly: $3.00
SAVE $0.25
Plus tax
Cadbury
90 g, $3.06/100g
PC Optimum Offer

$6.25
Plus tax, eco fees apply
Gatorade
6x591.0 ml, $0.18/100ml
Low Stock

sale: $6.79, formerly: $7.49
SAVE $0.70
Kraft
725 g, $0.94/100g

$6.75
Plus tax, eco fees apply
Bubly Sparkling Water
12x355.0 ml, $0.16/100ml