
Local products
Savor the delights of Quebec with a ton of local products at low prices.
Proud to be a Canadian company.
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.

$8.50
Plus tax, eco fees apply
Pepsi
12x355.0 ml, $0.20/100ml
PC Optimum Offer
sale: $3.50, formerly: $3.88
SAVE $0.38
Gadoua
675 g, $0.52/100g

sale: $3.00, formerly: $3.79
SAVE $0.79
Quaker
314 g, $0.96/100g

$6.75
Plus tax, eco fees apply
Bubly Sparkling Water
12x355.0 ml, $0.16/100ml

sale: $6.00, formerly: $7.00
SAVE $1.00
Pillsbury
760 g, $0.79/100g

sale: $4.00, formerly: $4.49
SAVE $0.49
siggi's
400 g, $1.00/100g

sale: $6.50, formerly: $8.49
SAVE $1.99
Maple Leaf
175 g, $37.14/1kg $3.71/100g

sale: $5.97, formerly: $6.29
SAVE $0.32
Kraft
750 g, $0.80/100g

$5.79
Plus tax, eco fees apply
PC Blue Menu
12x355.0 ml, $0.14/100ml

sale: $1.69, formerly: $2.49
SAVE $0.80
Primo
680 ml, $0.25/100ml
$6.75
Plus tax, eco fees apply
Bubly Sparkling Water
12x355.0 ml, $0.16/100ml
$6.75
Plus tax, eco fees apply
Bubly Sparkling Water
12x355.0 ml, $0.16/100ml

sale: $5.97, formerly: $6.29
SAVE $0.32
Kraft
750 g, $0.80/100g

sale: $10.00, formerly: $10.50
SAVE $0.50
Flourish
430 g, $2.33/100g

$6.50 Member Price
, formerly: $7.50 Non-Members
Black Diamond
252 g, $2.98/100g
sale: $3.50, formerly: $3.79
SAVE $0.29
Activia
650 g, $0.54/100g

sale: $6.00, formerly: $7.00
SAVE $1.00
Pillsbury
760 g, $0.79/100g