
Local products
Savor the delights of Quebec with a ton of local products at low prices.
Proud to be a Canadian company.
Weāve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, weāve added the āPrepared in Canadaā badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was āPrepared in Canadaā, with domestic and/or imported ingredients.

$13.00
Plus tax
Quaker
960 g, $1.35/100g
Out of Stock

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
NestlƩ
4x125.0 ml, $1.00/100ml
sale: $7.25, formerly: $8.39
SAVE $1.14
Natrel
2 l, $0.36/100ml

sale: $3.00, formerly: $4.99
SAVE $1.99
McCain
650 g, $0.46/100g
sale: $3.50, formerly:
Limit 6, after limit $4.50
Lafleur
375 g, $1.20/100g
Out of Stock

sale: $3.75, formerly: $5.00
SAVE $1.25
Plus tax, eco fees apply
Minute Maid
1.54 l, $0.24/100ml

$6.25
Plus tax, eco fees apply
Gatorade
6x591.0 ml, $0.18/100ml
Low Stock

$6.79
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
12x355.0 ml, $0.16/100ml

$5.79
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
12x355.0 ml, $0.14/100ml
Low Stock
Out of Stock

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Royal
175 g, $2.00/100g

$30.00
Plus tax
President's Choice
7 kg, $0.43/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

sale: $4.95, formerly: $13.99
SAVE $9.04
Flamingo
680 g, $0.73/100g

sale: $19.99, formerly: $22.99
SAVE $3.00
President's Choice
30 ea, $0.67/1ea

sale: $3.00, formerly: $4.00
SAVE $1.00
Minute Maid
8x200.0 ml, $0.19/100ml

sale: $3.00, formerly: $4.99
SAVE $1.99
McCain
600 g, $0.50/100g