
Local products
Savor the delights of Quebec with a ton of local products at low prices.
Proud to be a Canadian company.
Weāve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, weāve added the āPrepared in Canadaā badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was āPrepared in Canadaā, with domestic and/or imported ingredients.
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
President's Choice
200 g, $1.50/100g

sale: $3.79, formerly: $5.50
SAVE $1.71
Hellmann's
445 ml, $0.85/100ml

sale: $2.79, formerly: $3.29
SAVE $0.50
Plus tax
Quaker
100 g, $2.79/100g

sale: $12.00, formerly: $13.00
SAVE $1.00
Plus tax
Eco-Max
3 l, $0.40/100ml
Low Stock

sale: $9.25, formerly: $10.19
SAVE $0.94
Lactantia
4 l, $0.23/100ml

sale: $4.50, formerly: $6.00
SAVE $1.50
Plus tax
Pine Sol
1.41 l, $0.32/100ml

sale: $4.00, formerly: $4.49
SAVE $0.49
Eagle Brand
300 ml, $1.33/100ml

sale: $5.00, formerly: $7.50
SAVE $2.50
Saputo
200 g, $2.50/100g

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Farmer's Market
260 g, $1.92/100g

sale: $4.99, formerly: $5.50
SAVE $0.51
Plus tax
Haagen Dazs
450 ml, $1.11/100ml