
Local products
Savor the delights of Quebec with a ton of local products at low prices.
Proud to be a Canadian company.
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.

$1.25
Plus tax
Cadbury
50 g, $2.50/100g
PC Optimum Offer

sale: $2.79, formerly: $3.29
SAVE $0.50
Plus tax
Quaker
100 g, $2.79/100g

sale: $15.99, formerly: $21.00
SAVE $5.01
Maxwell House
285 g, $5.61/100g
Low Stock

sale: $4.00, formerly: $6.00
SAVE $2.00
Olivieri
280 g, $1.43/100g
Low Stock

sale: $3.50, formerly: $3.79
SAVE $0.29
Activia
650 g, $0.54/100g

sale: $4.50, formerly: $5.00
SAVE $0.50
Earth's Own
946 ml, $0.48/100ml

sale: $15.50, formerly: $18.88
SAVE $3.38
Five Roses
10 kg, $0.16/100g

sale: $3.50, formerly: $3.79
SAVE $0.29
Activia
650 g, $0.54/100g
Out of Stock
sale: $4.50, formerly: $4.98
SAVE $0.48
Vachon
282 g, $1.60/100g

$26.99
Plus tax
Pedigree
8 kg, $0.34/100g
PC Optimum Offer

sale: $4.99, formerly: $5.50
SAVE $0.51
Plus tax
Haagen Dazs
450 ml, $1.11/100ml

sale: $19.99, formerly: $24.99
SAVE $5.00
Pride Of Arabia
907 g, $2.20/100g
Out of Stock

sale: $3.75, formerly: $5.00
SAVE $1.25
Eco fees apply
Minute Maid
1.54 l, $0.24/100ml

sale: $3.29, formerly: $3.50
SAVE $0.21
Liberte
500 g, $0.66/100g

sale: $2.75, formerly: $3.00
SAVE $0.25
Plus tax
Cadbury
90 g, $3.06/100g
PC Optimum Offer