
Local products
Savor the delights of Quebec with a ton of local products at low prices.
Proud to be a Canadian company.
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.

sale: $5.50, formerly: $6.00
SAVE $0.50
Farmer's Market
600 g, $0.92/100g

$6.25
Plus tax, eco fees apply
Gatorade
6x591.0 ml, $0.18/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Farmer's Market
400 g, $1.25/100g

sale: $19.99, formerly: $24.99
SAVE $5.00
President's Choice
907 g, $2.20/100g
Low Stock

sale: $5.50, formerly: $6.00
SAVE $0.50
Post
635 g, $0.87/100g

sale: $2.00, formerly: $2.29
SAVE $0.29
Gattuso
213 ml, $0.94/100ml

$6.79
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
12x355.0 ml, $0.16/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.79
SAVE $0.29
Activia
650 g, $0.54/100g

sale: $4.99, formerly: $5.50
SAVE $0.51
Plus tax
Haagen Dazs
3x88.0 ml, $1.89/100ml