
Local products
Savor the delights of Quebec with a ton of local products at low prices.
Proud to be a Canadian company.
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.

$5.79
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
12x355.0 ml, $0.14/100ml
sale: $6.75, formerly: $7.49
SAVE $0.74
Plus tax, eco fees apply
Montellier
10x355.0 ml, $0.19/100ml

sale: $1.50, formerly: $2.29
SAVE $0.79
No Name
620 ml, $0.24/100ml

sale: $3.00, formerly: $4.99
SAVE $1.99
McCain
650 g, $0.46/100g

sale: $3.44, formerly: $4.44
SAVE $1.00
Oasis
1.6 l, $0.22/100ml

$8.50
Plus tax, eco fees apply
Mountain Dew
12x355.0 ml, $0.20/100ml
PC Optimum Offer
sale: $7.00, formerly: $8.00
SAVE $1.00
Liberte
650 g, $1.08/100g

sale: $3.00, formerly: $4.00
SAVE $1.00
Minute Maid
10x200.0 ml, $0.15/100ml

sale: $19.99, formerly: $22.99
SAVE $3.00
President's Choice
30 ea, $0.67/1ea
Out of Stock

$8.50
Plus tax, eco fees apply
Pepsi
12x355.0 ml, $0.20/100ml
PC Optimum Offer

sale: $6.99, formerly: $7.50
SAVE $0.51
Starbucks
828 ml, $0.84/100ml
Low Stock

$6.75
Plus tax, eco fees apply
Bubly Sparkling Water
12x355.0 ml, $0.16/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.79
SAVE $0.29
Activia
650 g, $0.54/100g