
Local products
Savor the delights of Quebec with a ton of local products at low prices.
Proud to be a Canadian company.
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.

$53.50
Plus tax
President's Choice
14 kg, $0.38/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$5.79
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
12x355.0 ml, $0.14/100ml

sale: $3.44, formerly: $4.44
SAVE $1.00
Oasis
1.6 l, $0.22/100ml
$15.50
Plus tax, eco fees apply
7Up
24x355.0 ml, $0.18/100ml
PC Optimum Offer

sale: $3.29, formerly: $3.50
SAVE $0.21
Liberte
500 g, $0.66/100g

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
IOGO
4x100.0 g, $0.75/100g

sale: $3.00, formerly: $3.49
SAVE $0.49
President's Choice
245 ml, $1.22/100ml

sale: $5.00, formerly: $6.50
SAVE $1.50
Saputo
125 g, $4.00/100g

$6.79
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
12x355.0 ml, $0.16/100ml
Low Stock
sale: $6.75, formerly: $7.49
SAVE $0.74
Plus tax, eco fees apply
Montellier
10x355.0 ml, $0.19/100ml

$35.00
Plus tax
President's Choice
7 kg, $0.50/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

$3.99
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
1.89 l, $0.21/100ml

sale: $4.50, formerly: $4.75
SAVE $0.25
Breyers
1410 ml, $0.32/100ml

sale: $7.00, formerly: $8.50
SAVE $1.50
Farm Girl
280 g, $2.50/100g