
Local products
Savor the delights of Quebec with a ton of local products at low prices.
Proud to be a Canadian company.
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Royal
175 g, $2.00/100g

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Dr Oetker
480 g, $1.04/100g

sale: $6.50, formerly: $8.49
SAVE $1.99
Maple Leaf
175 g, $37.14/1kg $3.71/100g
Out of Stock

sale: $1.44, formerly: $2.79
SAVE $1.35
Plus tax
Christie
145 g, $0.99/100g

sale: $3.75, formerly: $4.00
SAVE $0.25
Earth's Own
1.89 l, $0.20/100ml
sale: $7.00, formerly: $7.75
SAVE $0.75
Natrel
2 l, $0.35/100ml

sale: $9.00, formerly: $9.99
SAVE $0.99
No Name
500 g, $1.80/100g

$2.79
Plus tax, eco fees apply
Fruite
2 l, $0.14/100ml

sale: $19.99, formerly: $24.99
SAVE $5.00
President's Choice
800 g, $2.50/100g

$8.50
Plus tax, eco fees apply
FANTA
12x355.0 ml, $0.20/100ml

sale: $6.00, formerly: $7.00
SAVE $1.00
President's Choice
150 g, $4.00/100g
Low Stock

sale: $1.44, formerly: $2.79
SAVE $1.35
Plus tax
Christie
145 g, $0.99/100g
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
President's Choice
200 g, $1.50/100g
Low Stock