
Local products
Savor the delights of Quebec with a ton of local products at low prices.
Proud to be a Canadian company.
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.

sale: $2.50, formerly: $3.99
SAVE $1.49
Allen's
8x200.0 ml, $0.16/100ml
sale: $4.00, formerly: $4.79
SAVE $0.79
Philadelphia
227 g, $1.76/100g
sale: $3.99, formerly: $6.00
SAVE $2.01
Plus tax, eco fees apply
7Up
6x710.0 ml, $0.09/100ml

sale: $3.00, formerly: $3.49
SAVE $0.49
President's Choice
245 ml, $1.22/100ml

$6.00 Member Price
, formerly: $6.50 Non-Members
Chapmans
2 l, $0.33/100ml

$5.79
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
12x355.0 ml, $0.14/100ml

sale: $2.75, formerly: $3.00
SAVE $0.25
Earth's Own
946 ml, $0.29/100ml

sale: $4.50, formerly: $6.00
SAVE $1.50
Plus tax
Pine Sol
1.41 l, $0.32/100ml

sale: $7.00, formerly: $8.00
SAVE $1.00
Liberte
750 g, $0.93/100g

$1.29
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
1 l, $0.13/100ml

$1.50
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
2 l, $0.08/100ml