
Local products
Savor the delights of Quebec with a ton of local products at low prices.
Proud to be a Canadian company.
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.

sale: $4.50, formerly: $4.75
SAVE $0.25
Breyers
1410 ml, $0.32/100ml

sale: $5.97, formerly: $6.50
SAVE $0.53
Cracker Barrel
400 g, $1.49/100g
1,500 PC Optimum Points
Out of Stock

$6.50 Member Price
, formerly: $7.50 Non-Members
Black Diamond
252 g, $2.98/100g
sale: $2.00, formerly:
Limit 6, after limit $3.00
Plus tax
President's Choice
200 g, $1.50/100g
sale: $3.88, formerly: $4.29
SAVE $0.41
Canton
1.1 l, $0.35/100ml
500 PC Optimum Points

$8.50
Plus tax, eco fees apply
Coca-Cola
12x355.0 ml, $0.20/100ml

sale: $5.79, formerly: $6.00
SAVE $0.21
Kelloggs
500 g, $1.16/100g

sale: $3.00, formerly: $3.50
SAVE $0.50
Gattuso
398 ml, $0.75/100ml

sale: $3.75, formerly: $4.00
SAVE $0.25
Earth's Own
1.75 l, $0.21/100ml

sale: $6.95, formerly: $13.00
SAVE $6.05
St Hubert
510 g, $1.36/100g

sale: $2.50, formerly: $3.99
SAVE $1.49
Allen's
8x200.0 ml, $0.16/100ml