
Local products
Savor the delights of Quebec with a ton of local products at low prices.
Proud to be a Canadian company.
Weâve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, weâve added the âPrepared in Canadaâ badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was âPrepared in Canadaâ, with domestic and/or imported ingredients.

sale: $2.79, formerly: $3.29
SAVE $0.50
Plus tax
Quaker
100 g, $2.79/100g
sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
LA PETITE BRETONNE
320 g, $1.09/100g

sale: $3.25, formerly: $3.50
SAVE $0.25
Plus tax, eco fees apply
Beatrice
460 ml, $0.71/100ml

sale: $3.50, formerly: $3.79
SAVE $0.29
Yoplait
650 g, $0.54/100g
$1.69
Plus tax, eco fees apply
Montellier
1 l, $0.17/100ml

sale: $2.00, formerly: $3.00
SAVE $1.00
Aylmer
796 ml, $0.25/100ml

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Royal
175 g, $2.00/100g

sale: $6.00, formerly: $8.50
SAVE $2.50
President's Choice
250 g, $2.40/100g
sale: $3.50, formerly: $3.88
SAVE $0.38
Gadoua
675 g, $0.52/100g

$1.50
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
2 l, $0.08/100ml