
Local products
Savor the delights of Quebec with a ton of local products at low prices.
Proud to be a Canadian company.
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.

$5.79
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
12x355.0 ml, $0.14/100ml

sale: $4.99, formerly: $5.50
SAVE $0.51
Plus tax
Haagen Dazs
450 ml, $1.11/100ml

sale: $3.99, formerly: $6.75
SAVE $2.76
Plus tax, eco fees apply
Sprite
6x710.0 ml, $0.09/100ml
sale: $4.50, formerly: $4.98
SAVE $0.48
Vachon
305 g, $1.48/100g

$20.00
Plus tax
Whiskas
4 kg, $0.50/100g
PC Optimum Offer

$1.50
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
2 l, $0.08/100ml

sale: $2.00, formerly: $2.50
SAVE $0.50
Plus tax
Quaker
120 g, $1.67/100g

sale: $3.99, formerly: $6.75
SAVE $2.76
Plus tax, eco fees apply
Canada Dry
6x710.0 ml, $0.09/100ml

sale: $6.00, formerly: $8.49
SAVE $2.49
Fantino & Mondello
125 g, $4.80/100g

sale: $12.00, formerly: $12.50
SAVE $0.50
Robin Hood
5 kg, $0.24/100g

sale: $2.00, formerly: $3.00
SAVE $1.00
Aylmer
796 ml, $0.25/100ml

sale: $19.99, formerly: $24.99
SAVE $5.00
President's Choice
907 g, $2.20/100g

sale: $5.00, formerly: $6.29
SAVE $1.29
Planters
200 g, $2.50/100g

sale: $4.95, formerly: $12.49
SAVE $7.54
Flamingo
600 g, $0.83/100g

sale: $3.79, formerly: $4.79
SAVE $1.00
Cordon Bleu
410 g, $0.92/100g

sale: $6.00, formerly: $7.99
SAVE $1.99
Wong Wing
400 g, $1.50/100g
sale: $0.88, formerly: $1.39
SAVE $0.51
Aylmer
284 ml, $0.31/100ml
sale: $3.50, formerly: $3.88
SAVE $0.38
Gadoua
675 g, $0.52/100g

sale: $7.50, formerly: $7.99
SAVE $0.49
Nanuk
85 g, $8.82/100g