
Local products
Savor the delights of Quebec with a ton of local products at low prices.
Proud to be a Canadian company.
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.

sale: $9.99, formerly: $10.99
SAVE $1.00
Lous
600 g, $1.67/100g

sale: $3.50, formerly: $3.79
SAVE $0.29
Activia
650 g, $0.54/100g

sale: $15.00, formerly: $16.50
SAVE $1.50
President's Choice
900 g, $1.67/100g

sale: $1.44, formerly: $2.79
SAVE $1.35
Plus tax
Christie
145 g, $0.99/100g
Out of Stock
sale: $3.99, formerly: $6.00
SAVE $2.01
Plus tax, eco fees apply
7Up
6x710.0 ml, $0.09/100ml
PC Optimum Offer
sale: $3.50, formerly: $3.79
SAVE $0.29
Catelli
375 g, $0.93/100g

sale: $4.00, formerly: $4.75
SAVE $0.75
Gay Lea
225 g, $1.78/100g

$36.99
Plus tax
Whiskas
9.1 kg, $0.41/100g
PC Optimum Offer

$19.29
Plus tax
President's Choice
9 kg, $0.21/100g
PC Optimum Offer

$1.29
Plus tax, eco fees apply
President's Choice
1 l, $0.13/100ml

sale: $4.00, formerly: $4.99
SAVE $0.99
President's Choice
565 g, $0.71/100g

sale: $7.25, formerly: $8.65
SAVE $1.40
Natrel
2 l, $0.36/100ml

sale: $19.99, formerly: $24.99
SAVE $5.00
President's Choice
930 g, $2.15/100g

sale: $1.79, formerly: $2.19
SAVE $0.40
Heinz
398 ml, $0.45/100ml