
Local products
Savor the delights of Quebec with a ton of local products at low prices.
Proud to be a Canadian company.
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.

sale: $3.99, formerly: $6.00
SAVE $2.01
Plus tax, eco fees apply
Crush
6x710.0 ml, $0.09/100ml

$3.00
Plus tax
Temptations
180 g, $1.67/100g
PC Optimum Offer

sale: $8.00, formerly: $8.50
SAVE $0.50
Plus tax
Alcan
1 ea, $8.00/1ea

sale: $5.00, formerly: $7.00
SAVE $2.00
Dr Oetker
785 g, $0.64/100g

sale: $5.50, formerly: $6.99
SAVE $1.49
Daiya
200 g, $2.75/100g
1,000 PC Optimum Points
Low Stock

sale: $11.50, formerly: $12.25
SAVE $0.75
Lactantia
4 l, $0.29/100ml

sale: $6.50, formerly: $8.49
SAVE $1.99
Maple Leaf
175 g, $37.14/1kg $3.71/100g
Out of Stock

$53.50
Plus tax
President's Choice
14 kg, $0.38/100g
PC Optimum Offer
Low Stock

sale: $2.79, formerly: $3.29
SAVE $0.50
Plus tax
Quaker
100 g, $2.79/100g

sale: $4.00, formerly: $8.00
SAVE $4.00
Mastro
125 g, $3.20/100g

sale: $6.99, formerly: $7.50
SAVE $0.51
Starbucks
828 ml, $0.84/100ml

$4.99
Plus tax, eco fees apply
Canada Dry
6x222.0 ml, $0.37/100ml
Out of Stock

sale: $9.50, formerly: $10.05
SAVE $0.55
Natrel
4 l, $0.24/100ml