
Local products
Savor the delights of Quebec with a ton of local products at low prices.
Proud to be a Canadian company.
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.

$6.75
Plus tax, eco fees apply
Bubly Sparkling Water
12x355.0 ml, $0.16/100ml

sale: $1.44, formerly: $2.79
SAVE $1.35
Plus tax
Christie
145 g, $0.99/100g

sale: $3.75, formerly: $5.49
SAVE $1.74
Plus tax, eco fees apply
Minute Maid
1.54 l, $0.24/100ml
Low Stock

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
Plus tax
President's Choice
4x72.0 ml, $1.74/100ml
sale: $5.00, formerly: $6.50
SAVE $1.50
Loney's
400 g, $1.25/100g

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Farmer's Market
270 g, $1.85/100g
sale: $3.50, formerly: $3.79
SAVE $0.29
Catelli
375 g, $0.93/100g

sale: $2.00, formerly: $2.50
SAVE $0.50
Plus tax
Quaker
120 g, $1.67/100g

sale: $3.00, formerly: $4.00
SAVE $1.00
Cheemo
907 g, $0.33/100g

sale: $4.50, formerly: $5.50
SAVE $1.00
Plus tax
Brookside
235 g, $1.91/100g

sale: $5.00, formerly: $7.00
SAVE $2.00
Dr Oetker
660 g, $0.76/100g

sale: $6.00, formerly: $6.99
SAVE $0.99
Olympic
650 g, $0.92/100g
Low Stock

sale: $6.99, formerly: $7.50
SAVE $0.51
Starbucks
828 ml, $0.84/100ml