
Local products
Savor the delights of Quebec with a ton of local products at low prices.
Proud to be a Canadian company.
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.
sale: $6.00, formerly: $6.75
SAVE $0.75
Gadoua
2x675.0 g, $0.44/100g

sale: $3.29, formerly: $3.50
SAVE $0.21
Liberte
500 g, $0.66/100g

sale: $5.00, formerly: $5.50
SAVE $0.50
Plus tax
Nestlé
400 ml, $1.25/100ml
Out of Stock

sale: $3.50, formerly: $4.00
SAVE $0.50
Royal
175 g, $2.00/100g

sale: $4.00, formerly: $4.25
SAVE $0.25
Earth's Own
1.75 l, $0.23/100ml

sale: $2.69, formerly: $2.79
SAVE $0.10
Hunt's
398 ml, $0.68/100ml

sale: $5.97, formerly: $6.29
SAVE $0.32
Kraft
1 kg, $0.60/100g

sale: $3.00, formerly: $4.99
SAVE $1.99
McCain
650 g, $0.46/100g