
Local products
Savor the delights of Quebec with a ton of local products at low prices.
Proud to be a Canadian company.
We’ve heard you! We know many customers are looking to find their favourite Canadian food products more easily. To help, we’ve added the “Prepared in Canada” badge online & Maple leaf symbol at-shelf in store on certain food products. This means the food product was “Prepared in Canada”, with domestic and/or imported ingredients.

sale: $4.49, formerly: $4.79
SAVE $0.30
Happy Dairy
300 g, $1.50/100g

$5.79
Plus tax, eco fees apply
PC Blue Menu
12x355.0 ml, $0.14/100ml

sale: $5.00, formerly: $5.99
SAVE $0.99
Plus tax
Reynolds
1 ea, $5.00/1ea

sale: $3.50, formerly: $4.50
SAVE $1.00
President's Choice
200 g, $1.75/100g

$21.50
Plus tax, eco fees apply
Gatorade
24x591.0 ml, $0.15/100ml
sale: $3.44, formerly: $4.75
SAVE $1.31
Eco fees apply
Oasis
1.5 l, $0.23/100ml

sale: $2.50, formerly: $3.00
SAVE $0.50
Schneiders
75 g, $3.33/100g

sale: $5.00, formerly: $6.00
SAVE $1.00
La Baguetterie
800 g, $0.63/100g
sale: $4.00, formerly: $4.79
SAVE $0.79
Philadelphia
227 g, $1.76/100g